Masaż klasyczny: Warszawa Mokotów

Masaż klasyczny to najpopularniejszy zabieg, znajdujący się w podstawowej ofercie każdego gabinetu masażu. W zależności od zastosowanej techniki, może on mieć różne działanie: wyciszające, pobudzające, przeciwbólowe, regenerujące, lecznicze, a nawet odchudzające. Masaż klasyczny wykorzystywany jest jako element wspomagający zwalczanie wielu chorób, w tym dolegliwości ortopedycznych, neurologicznych czy ginekologicznych. Znajduje też zastosowanie w ogólnych problemach zdrowotnych zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

MECHANIZM DZIAŁANIA MASAŻU KLASYCZNEEGO

Działanie centralne – Pobudzenie układu nerwowego za pośrednictwem odruchów i czynności koordynacyjnych kory mózgu może wpływać na wszelkie narządy i układy org.

Działanie lokalne – mechaniczny przepływ krwi w naczyniach oraz chłonki w naczyniach chłonnych.

W czasie masażu klasycznego docierają do mózgu miliony bodźców. Wywołują one stan pobudzenia kory mózgu, która jest narządem kierującym czynnościami wszystkich narządów a zatem i mięśni. Pobudzenie kory mózgowej powoduje szybsze i bardziej sprawne wykonywanie czynności przez narządy wykonawcze.

WPŁYW MASAŻU KLASYCZNEGO NA POSZCZEGÓLNE UKŁADY

Wpływ na skórę – klasyczny masaż przyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych dzięki czemu z jednej strony następuje bardziej aktywne dostarczanie tkankom i organom masowanego odcinka substancji odżywczych, a z drugiej szybsze wydalanie produktów przemiany materii. Skórne naczynia krwionośne rozszerzają się przez co poprawia się odżywianie skóry oraz znajdujących się w niej gruczołów. Poprawia czynność wydalniczą gruczołów łojowych i potowych, ułatwia oddychanie skóry.

Wpływ na tkankę mięśniową – masaż pobudza włókna mięśniowe do skurczu i podnosi ich napięcie co zapobiega zanikom mięśniowym, zwiększa zdolność mięśni do pracy. Po 5 min. masażu zdolność do pracy zmęczonego mięśnia wzrasta 3-5 krotnie. Powoduje szybsze wydalanie produktów przemiany materii. Pod wpływem masażu tkanka mięśniowa jest obficiej zaopatrzona w tlen.

Stawy i aparat więzadłowy – szybciej przywraca się zdolność stawów i aparaty więzadłowy do pracy. Masaż stawu polepsza jego ukrwienie przez co następuje szybsza wymiana prod. rozpadu na substancje odżywcze. Pod wpływem masażu zwiesza się elastyczność i wytrzymałość aparatu więzadłowego a zatem stopień ruchomości stawu.

Układ krwionośny i limf. – Pod wpływem masażu klasycznego naczynia krwionośne rozszerzają się i zwiększa się szybkość obiegu krwi w tętnicach przez co ułatwia prace serca, ułatwia dopływ krwi żylnej, przyspiesza usuwanie z organizmu produktów rozpadu, pobudza układ krwionośny i limfatyczny do pracy co powoduje wzmożenie zasilenia organów w tlen i substancje odżywcze.

Układ nerwowy – działa uspokajająco lub pobudzająco – głaskanie, delikatne rozcieranie, słaba wibracja działają uspokajająco. Ugniatanie, oklepywanie, silna wibracja działają pobudzająco. Masaż działający na ośrodkowy układ nerwowy powoduje wysyłanie bodźców do mięśni, gruczołów wydzielania wew. oraz poszczególnych narządów. Wywiera działanie na ośrodkowy układ nerwowy za pośrednictwem włókien czuciowych obwodowych. Masaż jako bodziec mech. przede wszystkim działa na OUN

Pozostałe układy – Masaż klasyczny powoduje przyspieszenie procesów biochemicznych zachodzących w org. a co za tym idzie wpływa na szybsze usunięcie produktów przemiany materii i dostarczania substancji odżywczych do tkanek i narządów. Podczas masażu zwiększa się ilość krwi przepływającej przez nerki, przez co ulega poprawie i stymulacji czynność filtracyjna nerek i wydalane są z moczem produktów przemiany materii. Klasyczny masaż pośrednio wpływa na układ pokarmowy polepszając jego ukrwienie, co w znacznym stopniu poprawia trawienie i przyswajanie substancji odżywczych a także przyspiesza wydalanie z przewodu pok. prod. niestrawionych.

Zapraszamy wszystkich na klasyczny masaż, Warszawa Mokotów i Wilanów